Warsztaty muzyczne 0-3 lat

2021-12-14

„Mała muzyka” to cykl spotkań przygotowany specjalnie dla najmłodszej publiczności. Dzieci aktywnie biorą udział w warsztatach, których podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa. Najmłodsi poznają brzmienie rozmaitych instrumentów, mogą przyjrzeć im się z bliska, dotknąć ich, a nawet zagrać. Poznają także cechy muzyki, takie jak tempo, wysokość dźwięku, głośność, nastrój. Animatorami spotkań są lubelscy muzycy mający doświadczenie w pracy z dziećmi i umiejący sprostać dziecięcej wyobraźni muzycznej.
Spotkania z cyklu „Mała muzyka” opierają się na wrodzonej muzykalności człowieka: zdolności rejestrowania dźwięków, umiejętności ich rozróżniania, rozpoznawania i zapamiętywania, dostrzegania w nich sensu, a także odczuwania emocji muzycznych. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja w kasie Teatru Starego.