Wystawa sztuki współczesnej dla dzieci

2019-06-24

Do 14 lipca w Galerii Labirynt od wtorku do niedzieli w godz. 12.00 - 19.00 - wystawa jako wielozmysłowy eksperyment dla najmłodszych. Pozwoli ona dzieciom zanurzyć się w fascynujący świat sztuki współczesnej. Odbiorca stanie się tytułowym brzuchomówcą, który będzie nadawał treść pracom, samodzielnie je interpretując i wprawiając w ruch. Okaże się, że pozornie nieme dzieła sztuki, niosą ze sobą pełno dźwięku i mnóstwo wrażeń zmysłowych. Wystawa przygotowana jest również pod kątem dzieci niesłyszących oraz z możliwością zabawy z językiem angielskim.

Do udziału w wystawie zostali zaproszeni polscy artyści poruszający się na styku sztuki i nauki. Eksplorują świat dźwięków poprzez tworzenie muzyki i komponowanie. Prace te grają z percepcją, niespodziewanie wydają odgłosy, kuszą też do poznawania ich za pomocą dotyku. Znajdują się tu obiekty, instalacje, a także dzieła sztuki o charakterze instrumentów oraz rzeźby dźwiękowe.