Audycja muzyczna w Filharmonii Lubelskiej

2019-10-03

"Jesień przyszła do nas” - 6.10. o godz.9.30.
Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie prezentuje cykl audycji dla najmłodszych – „Filharmonia dla malucha”. Koncerty-warsztaty oparte są na pedagogice muzycznej Edwina E. Gordona – uznanego muzyka, pedagoga oraz psychologa muzyki, autora wielu publikacji z zakresu edukacji muzycznej.
Artystami, którzy zaproszą dzieci w świat muzyki będą wokaliści – instruktorzy programu „Muzyczne Kroczki” oraz instrumentaliści Filharmonii Lubelskiej. Podczas spotkań gordonowskich muzyka traktowana będzie jako wspólny język komunikacji, co dla małych dzieci jest naturalne i w czym bardzo dobrze się odnajdują. Będzie między innymi pobudzać zmysły rytmicznym kołysaniem, tańczeniem, rytmizowaniem, śpiewaniem w skalach modalnych wykorzystując przy tym różne perkusjonalia. Chcemy stworzyć warunki, aby reakcje dzieci na muzykę były nieskrępowane i jak najbardziej naturalne.